លោក ជេដ្ឋ គីមជិន​ មានបទពិសោធន៍ និងចំណេះដឹងនៅក្នុងឧស្សាហកម្មសេវាកម្មហិរញ្ញវត្ថុ រយៈពេលជាង២០ឆ្នាំលើសមត្ថភាពផ្សេងៗគ្នារួមមាន៖ ការអភិវឌ្ឍន៍អាជីវកម្ម ទីផ្សារ​ និងការលក់ ការគ្រប់គ្រងឥណទាន ការគ្រប់គ្រងធនាគារ និង​ហិរញ្ញវត្ថុ។ លោក ជេដ្ឋ គីមជិន បានចូលបម្រើការងារនៅគ្រឹះស្ថានមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុ ជី ប៊ី ម.ក ក្នុងខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០១៩ ក្នុងតួនាទីជានាយកប្រតិបត្តិ​ ដែលលោកត្រូវបានទទួលស្គាល់ដោយធនាគារជាតិ នៃ កម្ពុជា។
លោក ជេដ្ឋ គីមជិន  ធ្លាប់បានចូលបម្រើការងារផ្នែកសេ​វា​កម្មហិរញ្ញវត្ថុ​នៅធនាគារពាណិជ្ជ នាឆ្នាំ១៩៩៩ ហើយបន្ទាប់មក លោកត្រូវបានជ្រើសតាំងជាប្រធានសាខានៃធនាគារពាណិជ្ជនៅឆ្នាំ២០០៧។ ឆ្នាំ២០១៤ លោកបានក្លាយជានាយកប្រតិបត្តិ នៃក្រុមហ៊ុនភតិសន្យា​ហិរញ្ញវត្ថុ និងគ្រឹះស្ថានមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុនៅភ្នំពេញ តរៀងមក។
លោក ជេដ្ឋ គីមជិន បានទទួលបរិញ្ញាបត្រផ្នែកអភិវឌ្ឍ​ សេដ្ឋកិច្ច  ពីវិទ្យាស្ថានអន្តរជាតិ នៃកម្ពុជា  ​ក្នុងឆ្នាំ២០០៣ និងអនុបណ្ឌិតផ្នែកហិរញ្ញវត្ថុ និងធនាគារពីវិទ្យាស្ថានអន្តរជាតិសិង្ហបុរីនៅកម្ពុជាក្នុងឆ្នាំ២០០៦។លោកបានទទួលលិខិតបញ្ជាក់ អំពីការសិក្សាវគ្គជំនាញ វគ្គបំប៉ន សិក្ខាសាលាជាច្រើនផ្សេងទៀតដែល ទាក់ទងនឹងវិស័យសេវាកម្មហិរញ្ញវត្ថុ ឧស្សាហកម្ម ពាណិជ្ជកម្មនៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជា។ លើសពីនេះលោកបានចូលរួមវគ្គ     បណ្តុះបណ្តាល និងសិក្ខាសាលាមួយចំនួនទាក់ទងនឹងសេវាកម្មហិរញ្ញវត្ថុធនាគារ និងពាណិជ្ជកម្មអន្តរជាតិនៅប្រទេសចិន ម៉ាឡេស៊ី ថៃ និងប្រទេសវៀតណាមផងដែរ។
លោកស្រី ម៉ឺន​ ច័ន្ទរដ្ឋា
ប្រធាននាយកដ្ឋានហិរញ្ញវត្ថុ
លោកស្រី ម៉ឺន​ ច័ន្ទរដ្ឋា ចូលបម្រើការងារ នៅក្នុងគ្រឹះស្ថានមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុ ជី ប៊ី ម.ក ក្នុងខែសីហា ឆ្នាំ២០២៣ ក្នុងតួនាទីជាប្រធាននាយកដ្ឋានហិរញ្ញវត្ថុ។  លោកស្រីមានបទពិសោធន៍១០ឆ្នាំ ក្នុងជំនាញគណនេយ្យ និងហិរញ្ញវត្ថុជាមួយក្រុមហ៊ុនអន្តរជាតិ និងក្រុមហ៊ុនក្នុងស្រុក។ ចាប់ផ្ដើមការងារដំបូងជា គណនេ​យ្យ​ករនៅក្នុងក្រុមហ៊ុនប្រឹក្សាយោបល់ផ្នែកគណនេយ្យមួយក្នុងឆ្នាំ២០១៤ បន្ទាប់មកលោកស្រីបានប្ដូរការងារទៅក្នុងវិស័យធនាគារ និងហិរញ្ញវត្ថុក្នុងឆ្នាំ២០១៦ជាមួយគ្រឹះស្ថានមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុ អិល ប៊ី ភី ភីអិលស៊ី ​ក្នុងខែសីហា ឆ្នាំ២០១៦ ក្នុងតួនាទីជាមន្ត្រីហិរញ្ញវត្ថុ។
ក្នុងខែមករាឆ្នាំ២០២១ លោកស្រីត្រូវបានតម្លើងតួនាទីជា       អនុប្រធាននាយកដ្ឋានហិរញ្ញវត្ថុ នៃគ្រឹះស្ថានមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុ អិល ប៊ី ភី ភីអិលស៊ី មុនពេលចូលបម្រើការងារនៅ គ្រឹះស្ថានមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុ ជេកស៍ ម.ក ក្នុងតួនាទីជា ប្រធាននាយកដ្ឋានហិរញ្ញវត្ថុ ក្នុងឆ្នាំ ២០២៣។ លោកស្រី មានចំណេះ ជំនាញ និងបទពិសោធន៍  ក្នុងការប្រើប្រាស់   ប្រព័ន្ធស្នូលធនាគារ​(Core Banking System)​​ មានដូចជា ប្រព័ន្ធ​ V-Co​nne​c​t Core ​System, ប្រព័ន្ធ Morakot Co​r​e​​System, ការអនុវត្តន៍ទម្រង់របាយការណ៍តាម CAS & CIFRS-SME, ការគ្រប់គ្រងផ្នែកខាងសាច់ប្រាក់ រួមទាំងជំនាញផ្នែកកិច្ចការពន្ធដារផងដែរ។
លោកស្រីបានបញ្ចប់ថ្នាក់បរិញ្ញាបត្រ ផ្នែកហិរញ្ញវត្ថុ និងធនាគារ នៅសកលវិទ្យាល័យបញ្ញាសាស្រ្តកម្ពុជាក្នុងឆ្នាំ២០១៤។ ក្រៅអំពីនេះលោកស្រីទទួលបានសញ្ញាបត្រភ្នាក់ងារពន្ធដារ ពីសាលាជាតិពន្ធដារ នៅក្នុងឆ្នាំ២០១៨ ផងដែរ។ លោកស្រីធ្លាប់បានចូលរួមសិក្ខាសាលា និងវគ្គបណ្ដុះបណ្ដាលដូចជា វគ្គរៀបចំផែនការអាជីវកម្ម វគ្គគណនេយ្យសម្រាប់ រៀបចំស្តង់ដាររបាយការណ៍ហិរញ្ញវត្ថុសម្រាប់អង្គភាពធុនតូច និងមធ្យម វគ្គអ្នកគ្រប់គ្រងក្នុងសម័យឌីជីថល និងវគ្គផ្សេងៗទៀត ទាក់ទងនឹងវិស័យធនាគារនិងមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុ។ លោកស្រីក៏ធ្លាប់ចូលរួមបង្កើត នីតិវិធីគណនេយ្យគោលនយោបាយ និងនីតិវិធីប្រើប្រាស់ប្រព័ន្ធស្នូលធនាគារ ការប្រើប្រាស់ប្រព័ន្ធប្រកាសពន្ធ និងកិច្ចការពាក់ព័ន្ធនិងពន្ធដារផ្សេងៗទៀត។
លោក​ ហ៊ត សុវណ្ណឌី
ប្រធាននាយកដ្ឋានរដ្ឋបាល និងធនធានមនុស្ស
លោក ហ៊ត សុវណ្ណឌី មានបទពិសោធន៍ការងារជាង១៦ឆ្នាំ លើការងារ ផ្នែកធនធានមនុស្ស និងរដ្ឋបាល។  ចាប់ផ្ដើមការងារជារដ្ឋបាល និងជាអ្នកគណនាប្រាក់បៀវត្សប្រចាំរោងចក្រកាត់ដេរ និងរោងចក្រផលិត​ចំណីសត្វអស់រយៈពេលបួនឆ្នាំ  លោក ហ៊ត  សុវណ្ណឌី  បានអភិវឌ្ឍខ្លួនដោយផ្លាស់ប្ដូរការងារពីវិស័យឧស្សាហកម្មកាត់ដេរ​និង ផលិតចំណីសត្វ ទៅកាន់ការងារជាមន្ត្រីជំនាញ ផ្នែកធនធានមនុស្ស និងជាជំនួយការអ្នកគ្រប់គ្រងធនធានមនុស្ស នៅក្រុមហ៊ុនទូរគមនាគមន៍អន្តរជាតិក្នុងស្រុកបានរយៈពេលជាង៦ឆ្នាំ។ បួនឆ្នាំបន្ទាប់ លោក ហ៊ត សុវណ្ណឌី បានក្លាយជាប្រធាននាយកដ្ឋានធនធានមនុស្ស និងរដ្ឋបាល នៅក្នុងក្រុមហ៊ុនឯកជន ដែលមានក្រុមហ៊ុនបុត្រសម្ព័ន្ធជាច្រើន​ ស្ថិតនៅ ​ក្រោមបន្ទុក។​
លោក ហ៊ត សុវណ្ណឌី កំពុងបន្តថ្នាក់អនុបណ្ឌិត គ្រប់គ្រងពាណិជ្ជកម្ម នៅសាកលវិទ្យាល័យ អាស៊ី អឺរ៉ុប។​លោកបានបញ្ចប់ថ្នាក់បរិញ្ញាបត្រពាណិជ្ជកម្មផ្នែកហិរញ្ញវត្ថុ​​​និងគណនេយ្យក្នុងឆ្នាំ២០០៧ នៅសាកល​វិទ្យាល័យបៀ​ល​​ប្រាយ  និងបានបញ្ចប់ថ្នាក់សញ្ញាបត្រភាសាអង់គ្លេ​ស​ នៅវិទ្យាស្ថានអន្តរជាតិអប់រំកម្ពុជា២០០៨។ លើសពីនេះទៀត លោក ហ៊ត សុវណ្ណឌី​​ ក៏បានចូលរួមវគ្គបណ្តុះបណ្តាល និងសិក្ខាសាលាជាច្រើន   ដែលទាក់ទង នឹងការគ្រប់គ្រងធន​ធានមនុស្សផងដែរ។ លោក ហ៊ត សុវណ្ណឌី បានចូលបម្រើការងារនៅគ្រឹះស្ថានមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុ ជី ប៊ី ម.ក ក្នុងមុខតំណែងជាប្រធាននាយកដ្ឋានរដ្ឋបាល និងធនធានមនុស្ស នាចុងខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២១។
លោក ឡេង សុវណ្ណារ៉ាត់
ប្រធាននាយកដ្ឋានគ្រប់គ្រងហានិ​ភ័យ និងប្រតិបត្តិតាម
លោក ឡេង សុវណ្ណារ៉ាត់ បានចូលបម្រើការនៅគ្រឹះស្ថានមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុ ជី ប៊ី ម.ក នាខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២១ ដោយ លោកត្រូវបានធនាគារជាតិ នៃ កម្ពុជា ទទួលស្គាល់ថាជាបេក្ខជនមានសមត្ថភាពក្នុងតួនាទីជាប្រធាននាយកដ្ឋានគ្រប់គ្រងហានិភ័យ និងប្រតិបត្តិតាមរបស់គ្រឹះស្ថាន។
លោក ឡេង សុវណ្ណារ៉ាត់ មានបទពិសោធន៏ផ្នែកគ្រប់គ្រងហានិភ័យធនាគារ និងហិរញ្ញវត្ថុ ការត្រួតពិនិត្យអនុលោមបញ្ញតិ្ត ទប់ស្កាត់ការប្រឆាំងការសម្អាតប្រាក់ និងហិរញ្ញប្បទានភេរវកម្ម និងអនុលោមភាពពន្ធចំពោះគណនីក្រៅប្រទេសរបស់អាមេរិក បានជាង១៨ឆ្នាំមកហើយនៅក្នុងធនាគារពាណិជ្ជធំលំដាប់ទី១នៅប្រទេសកម្ពុជា ។
លោក ឡេង សុវណ្ណារ៉ាត់ មានបទពិសោធន៍យ៉ាងទូលំទូលាយក្នុងវិស័យធនាគារ និងហិរញ្ញវត្ថុ ដោយធ្លាប់ទទួលបន្ទុកលើមុខងារជាច្រើនដូចជា ផ្នែកគណនេយ្យ ផ្នែកប្រតិបត្តិការ ឯកទេសជាន់ខ្ពស់វិភាគហិរញ្ញវត្តុនិងផែនការថវិការ គ្រប់គ្រងហានិភ័យ ប្រឆាំងការសម្អាតប្រាក់ និងហិរញ្ញប្បទានភេវរកម្ម ត្រួតពិនិត្យអនុលោមបញ្ញត្តិ និងបទពិសោធន៍ជាច្រើនជាមួយអតិថិជន។ តួនាទីចុងក្រោយរបស់លោក គឺជាអ្នកដឹកនាំនិងគ្រប់គ្រងនាយកដ្ឋានប្រតិបត្តិតាមនៃធនាគារពាណិជ្ជមួយ និងបានទទួលបានជោគជ័យក្នុងការដឹកនាំរៀបចំបង្កើតនូវយុទ្ធសាស្រ្តធនាគារ គោលនយោបាយ និងនីតិវិធីសំខាន់ៗមួយចំនួន ជាមួយគម្រោងរបស់ស្ថាប័នអន្តរជាតិហៅកាត់ AFD
លោក ឡេង សុវណ្ណារ៉ាត់ បានបញ្ចប់ថ្នាក់អនុបណ្ឌិតផ្នែកហិរញ្ញវត្ថុ នៅខែមីនា ឆ្នាំ២០១២ បរិញ្ញាបត្រគណនេយ្យ និងហិរញ្ញវត្ថុ នៅខែកក្កដា ឆ្នាំ២០០៣ ពីសាកលវិទ្យាល័យជាតិគ្រប់គ្រង។ នៅឆ្នាំ២០១៩ លោកបានចូលរួមវគ្គបណ្តុះបណ្តាលជាច្រើនទាក់ទងនឹងការគ្រប់គ្រងធនាគារនិងហិរញ្ញវត្ថុ ការគ្រប់គ្រងហានិភ័យនិងប្រតិបត្តិតាមដែលបានទទួលស្គាល់ដោយវិទ្យាស្ថានធនាគារ និងហិរញ្ញវត្ថុ ហៅកាត់ថាIBF។ លើសពីនេះទៅទៀតលោក ឡេង សុវណ្ណារ៉ាត់ បានចូលរួមវគ្គបណ្តុះបណ្តាល និងសិក្ខាសាលាជាច្រើនដូចជាគោលនយោបាយស្តីពីការគ្រប់គ្រងហានិភ័យនិងប្រតិបត្តិតាម យុទ្ធសាស្រ្តគ្រប់គ្រងបរិស្ថាននិងសង្គម ពីប្រទេសហ្វីលីពីន ការគ្រប់គ្រងភតិសន្យាហិរញ្ញវត្ថុ ប្រព័ន្ធហិរញ្ញវត្ថុសកលនិងទីផ្សារហិរញ្ញវត្ថុ គ្រប់គ្រងហានិភ័យនៃប្រព័ន្ធប្តូរប្រាក់ ការព្យាករណ៍និងការគ្រប់គ្រងប្រព័ន្ធសេដ្ឋកិច្ចសកល ការគ្រប់គ្រងពន្ធនិងច្បាប់សារពើពន្ធរបស់ប្រទេសកម្ពុជា ការអភិវឌ្ឍជំនាញវិជ្ជាជីវៈក្នុងវិស័យហិរញ្ញវត្ថុ ការគ្រប់គ្រងទ្រព្យសកម្មនិងបំណុលរបស់ធនាគារ អភិវឌ្ឍន៍ប្រព័ន្ធបទដ្ឋានរបាយការគណនេយ្យអន្តរជាតិ​”IFRS” ការវាយតម្លៃអញ្ញមញ្ញនិងការវាយតម្លៃហានិភ័យថ្នាក់ជាតិរបស់ធនាគារពិភពលោក និងក្រុមការងារAPG
លោក សុខ រិទ្ធី
អនុប្រធាន នាយកដ្ឋានឥណទាន និងប្រតិបត្តិការ
លោក សុខ រិទ្ធី ចូលបម្រើការងារនៅគ្រឹះស្ថានមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុ ជី ប៊ី ក្នុងខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៥ ក្នុងតួនាទីជាអនុប្រធាននាយកដ្ឋានឥណទាន និងប្រតិបត្តិការ។ លោក សុខ រិទ្ធី មានបទពិសោធន៍ការងារ នៅក្នុងវិស័យធនា​គារ និងហិរញ្ញវត្ថុរយៈជាង​​​​​​១៣ឆ្នាំ ដោយចាប់ផ្ដើមពីមន្ត្រីឥណទាន រហូតក្លាយជាមន្ត្រីផ្នែកគុណភាព និងគ្រប់គ្រងហានិភ័យនៅគ្រឹះស្ថានមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុវិសិនហ្វាន់ខេមបូឌា (ធនាគារអ៊ូរី) នាអំឡុងឆ្នាំ២០១២។ ឆ្នាំ២០១៧ លោកបានទទួលតួនាទីជានាយកគ្រប់គ្រងផ្នែកឥណទាន និងប្រតិបត្តិការ នៅគ្រឹះស្ថានមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុ ម៉ាឌែរហ្វាយនែនសល យេផេន ភីអិលស៊ី។ ក្នុងឆ្នាំ២០១៩ លោកបានទទួលតួនាទីជានាយកសាខានៃគ្រឹះស្ថាន មីក្រូហិរញ្ញវត្ថុ ស៊ីអឺមខេ ភីអិលស៊ី និងបានទទួលតួនាទីជាប្រធានសាខា ធនាគារ ប៊ូយ៉ុងខ្មែរ ប្រចាំខេត្តព្រះសីហនុ ចាប់ពីពីឆ្នាំ២០២៣ រហូតដល់ឆ្នាំ២០២៥។
លោក សុខរ រិទ្ធីបានបញ្ចប់ថ្នាក់បរិញ្ញាបត្រ ជំនាញគ្រប់គ្រងទូទៅ នៅសាកលវិទ្យាល័យ បៀលប្រាយ ក្នុងឆ្នាំ២០១២។ ក្រៅពីនេះលោកក៏បានចូលរួមវគ្គបណ្តុះបណ្តាល និងសិក្ខាសាលាផ្សេងៗមួយចំនួនទាក់ទងក្នុងវិស័យធនាគារ​ និង​ហិរញ្ញវត្ថុផងដែរ។

CHIEF EXECUTIVE OFFICER
Mr. CHET KIMCHIN Joined G B Microfinance Institution Plc in September 2019 as Chief Executive Officer who was accredited by the National Bank of Cambodia. He has vast experience and knowledge in the financial services industry with a total of over 20 years of experience in various capacities including business development, sales & marketing, lending business, finance, and Bank.
Mr. CHET KIMCHIN started to work in the financial sector as a Dealing Officer in a Commercial Bank located in Phnom Penh in 1999. He gained his career as a Branch Manager in different Commercial banks in 2007. He became Chief Executive Officer of Leasing Company and Microfinance Institutions in Phnom Penh in 2014 onward.
Mr. CHET KIMCHIN holds a Bachelor of Economic Development from the International Institute of Cambodia in 2003 and a Master of Finance and Banking from the Singapore International Institute of Cambodia in 2006.
Mr. CHET KIMCHIN was numerous certified on training courses and workshops that related to financial services, the commercial industry of Cambodia. He also joined few training courses and workshops related to financial services and international business and trade finance in China, Malaysia, Thailand, and Vietnam.
MRS. MEUN CHANRATHA
FINANCE DEPARTMENT MANAGER
Mrs. MEUN Chan Ratha joined G B Microfinance Institution Plc in mid-2023 as a Finance Department Manager. She has over 9 years in the field of Finance and Accounting at varieties for an international and local companies. She started as an accountant at an Accounting & Tax Consulting Firm in 2014 and developed her career into financial and banking sector in 2016. She’s a Finance officer at L B P Microfinance in 2016, she was promoted as a Deputy Finance Manager in 2021 in the same institution before joining JACCS Microfinance as a Finance Manager in 2023.
She has knowledge in operating of core banking system such as V-Connect, Morakot Core System and practicing of CAS & CIFRS-SMEs as well as Cash Management, and Taxations etc. Chan Ratha has been graduated bachelor’s degree of Finance and Banking from Pannasastra University of Cambodia in 2014. Besides, she obtained the Tax Agency Certificate from National of Tax School in 2018. She joined numerous workshops and training courses such as Budget Planning for Finance Institution, Practical Accounting by CIFRS for SME, Leadership in digital age, and courses related to Banks and MFIs. She was a co-developer of accounting policy and procedure, core banking system’s policy and procedure, taxation declarations and other accounting applications.
MR. HORT SOVANNDY
ADMIN & HR DEPARTMENT MANAGER
Mr. HORT SOVANNDY has over fourteen years of working experience with Human Resources and Administration jobs. Starting as Admin officer in charged of Payroll Administration in Garment and Manufacturing factories for around four years. He has moved to join an International Telecommunications Company for around six years in the position as Human Resource Specialist (Compensation & Benefits) and Assistant Human Resources Manager. Four years later, he became Department Head of Human Resources & Administration with Group Company of Private sector.
SOVANNDY has been graduated with a Bachelor of Business Administration in Accounting and Finance in 2007 from Build Bright University and was certificated High Diploma of English from the Institute of Cambodian Education in 2008. In addition, he has also attended numerous training courses and workshops related to Human Resources Management, Human Resources Compliances, and other soft skills.
Mr. HORT SOVANNDY joined G B Microfinance Institution Plc as Administration and Human Resource Department Manager in January 2022.
MR. PAY LATEN
INFORMATION TECHNOLOGY DEPARTMENT MANAGER
Mr. PAY Laten joined G B Microfinance Institution Plc as Acting Manager of the Information Technology Department in October 2021. He was promoted to the position of the Information Technology Department Manager in April 2023.
Mr. Pay Laten has experience in the development of programming systems and management of technology systems for more than 7 years. Relating to this aforementioned field, he worked in MEF in the program of reforming public financial management for 3 years. Moreover, he has taken over the project as a programming developer and Web Application Developer for a private company.
Mr. Pay Laten graduated with a Bachelor of Computer Science certificate from the Royal University of Phnom Penh in 2017, And he graduated with a Master of Information Technology at Asia Europe University in December 2021.
Mr. Pay Laten also has participated in some training courses such as the Global Leadership Program in Singapore, information technology risk management, information technology management, Web Application / Web Design, Integration and Administration ED3, PeopleSoft Integration Tools Rel8.53, Oracle Database 12c Release, PeopleSoft Lifecycle Management, and Update Manager, Oracle Database Security Release 2, Microsoft O365, Training Engineering and leadership and Mobile App Development (CKCC).
MR. LENG SOVANNARATH
RISK MANAGEMENT & COMPLIANCE DEPARTMENT MANAGER
Mr. LENG Sovannarath joined G B Microfinance Institution Plc. in November 2021 and was recognized by the National Bank of Cambodia as a qualified candidate for the role function as Risk and Compliance Department Manager in the institute.
Mr. Leng Sovannarath has experience of more than 18 years old in Banking and Finance Risk Management, Legal Compliance, Anti-Money Laundering and Anti-Terrorism, and Foreign Account Tax Compliance Act (FATCA) for U.S person in the top first commercial bank in Cambodia.
Mr. Leng Sovannarath has extensive experience in the banking and finance industry; and has been responsible for various functions such as accounting, operations, senior specialize of financial analysis and budgeting, risk management, anti-money laundering, and terrorist financing, legal compliance oversight, and other extensive experience with customers. His latest position was leading and managing the compliance department of a commercial bank and has been successful in leading to the development of bank strategies, policies, and procedures with AFD projects.
Mr. Leng Sovannarath graduated with a Master of Finance in March 2012, Bachelor of Accounting and Finance in July 2003 from the National University of Management. In 2019, he attended several training courses related to banking and financial management, risk management, and compliance recognized by the Institute of Banking and Finance (IBF). In addition, Mr. Leng Sovannarath attended several training and workshops on risk management and compliance policy, social performance management strategy from the Philippines, financial lease product management, global financial system and financial market management, the power of money exchange exposure, forecasting and management of the global economic system, Cambodia tax management, and tax law, professional development skill in the financial sector, Bank assets and liabilities management, develop the International Financial Reporting Standards (IFRS) system, mutual evaluation and national risk assessment with the World Bank and the APG Working Group.
MR. DY SINATH
DEPUTY INTERNAL AUDIT DEPARTMENT MANAGER
Mr. DY Sinath joined G B Microfinance Institution Plc in March 2024 as a Deputy Department Manager of Internal Audit. He has more than 10 years of experience in the microfinance sector with his starting position of Internal Audit Officer in Niron Microfinance Plc in year 2014. He became a Senior Officer of the Internal Audit Department at SAMBAT Finance Plc in year 2018 and became an Internal Audit Manager at Family Microfinance Plc in year 2021. Sinath was also an Internal Audit Manager in the Federation of Associations for Small and Medium Enterprises of Cambodia in the year 2022.
Mr. Dy Sinath graduated Bachelor of Business Administration in 2014 from the Institute of Management and Development and a Master of Business Administration in 2022 at the Cambodian University for Specialties. In addition, he has attended various training courses such as fraud investigation techniques and Financial Auditing at Apollo Training Centre and many other courses.
MR. CHENG LEAMHUOT
CREDIT AND OPERATION DEPARTMENT MANAGER
Mr. CHENG Leamhuot, has been working for G B Microfinance Institution Plc as Credit and Operation Department Manager since November  2022. Mr. CHENG Leamhuot has various working experiences and knowledge in the financial service and banking sector for many years such as at Union Commercial Bank Plc, he was co-authorizer on card embossing of credit card, debit card and ATM card; and he was also a risk controller of bank card center during the year of 2001 to 2007. Thereafter, he was promoted to be Deputy to Branch Manager of the same bank in Siem Reap province during the year of 2007 to 2013. In late 2013, he moved to work for T&GO Finance Plc in a position of Head of the Credit and Operation Department before moved to work for G B Microfinance Institution Plc.
Mr. CHENG Leamhuot, earned his Bachelor’s Degree in Computer Science of Technology at the University of Puthisastra, Phnom Penh in 2007 and certificated a Master’s Degree in Political Science, Public Administration Skill at Chamroeun University of Poly-Technology, Phnom Penh in 2012. Besides, he was successfully completed on some training courses and workshops related to financial services and trade industries in Cambodia as well.